GündemYazılar

Hayatımı 120 Kelimeyle İdame Ettiriyorum, Mutluyum!

 

<Robot olmadığını kanıtla>

Buradan 82+4 milyon vatandaşımıza seslenmek istiyorum: “Siz harika bir detaysınız.” Aynen aynen. Siz nasıl bi kralsınız ya? Neyse yazıya devam edeyim, sıkıntı yok.

Adamlara kızmayın: “Söz gümüşse sükût altındır.” Sözünü yanlış anlamışlarsa ne olmuş yani? Bizim milletimiz bazı sözleri yanlış anlar, bu normaldir. Ne var yani siz hiç kaydırma yapmadınız mı? Heyecanlanmış çocuklar. Normalde heyecan yaptıkları için yanlış yapmaktansa şimdi de boş bırakmayı tercih ediyorlar.

Aynen ha!

“Galat-ı meşhur fasih-i mechurdan evlâdır.”

Âmin ağam. Ne dedin sen şimdi? Onun aslı nedir biliyor musun? “Boş yapma lang!” diyeceksin, azıcık Türkçe öğrenin, cahil adamla uğraşmayacaksın aga, gidene bay bay. Mesela ben konuşmaya çok ihtiyaç duymam, gerek yok, sen anlıyorsun beni değil mi? Anlamıyor musun? Bi dakka…

Efendim? Hı! Haa!..

Neyse bazı tipler var herifin kafası kütüphane gibi okumuş da okumuş, geçen gün yanımdan geçerken selam vermedi, görmedi herhalde, kör müdür nedir lavuk. Neyse ben de zamanında çok okudum. Cin Ali, Ayşegül serisi falan ama Ayşegül’ü pek beğenmedim bi yerinde durmuyor hop tatilde hop bilmem nerede. Öyle olmaz başkan kadın dediğin evinde oturur, çoluk çocuk, ıvır zıvır, cart curt. Anladın değil mi? Anlamadın. Sen de ne salak adammışsın.

Neyse olmuyorsa olmuyordur.

Şimdi ben hepinizden daha akıllı olduğum için önce benim lafımı dinleyin, mesela ben konuşurken herkes susar. Ben konuşmamı bitiririm sonra millet kaldığı yerden devam eder. Genellikle benim kaldığım yerle alakalı olmaz ama olsun. Toplumda sözü dinlenir olmak da budur. Yakında da bir kitap yazmayı düşünüyorum zaten. Herkes benim kadar akıllı olacak diye bir şey yok. Ulan bi de akıl yaşta değil başta derler, iki kelimemle mat ediyorum hepsini. Ne mi? “Kes lan!”

Gelin bi selfie çekelim.

“Seni köyünün yağmurlarında yıkasınlar” diyorsunuz duyabiliyorum. Okuyan adamın yadırgandığı, dışlandığı; sulu zırtlak taifesinin nerden baksan revaçta olduğu bir çağda bir adam çok bildiği için mi az konuşuyor yoksa hiç bilmediği için mi az konuşuyor ayırt etmek çok güç fakat şu bir gerçek ki hiç bilmediğini bilmeyen adam bu listede en çok konuşanların başını çekiyor. Her ne kadar “çekme ulan” desek de elimizdeki imkanlar kısıtlı, maalesef.

Bu dünyanın tüm keyfini her komedi programına gülen, yeni çıkan her uygulamayı kullanan, televizyondaki dizilerin hepsine anlık hâkim olan adamlar getiriyor. Siz de ancak öyle sanat, sepet; kitap, dergi takılın. İyi halt ediyorsunuz. Yol yakınken hatalarınızdan dönüp tövbe edin. Sizi doğru yola sevk edecek çok iyi arkadaşlarım var, makul bi miktara kahvehaneden kaldırır getiririm. Bu kıyağımı da unutmayın.

Neyse benim kotam doldu daha fazla konuşmak için farklı bir dile geçmem lazım. Haftaya görüşürüz. Ok, kib bye.

Zülfikar Suncak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu