GündemToplumYazılar

Çipiniz Güncellendiyse Başlayalım

Entelektüel adamla dalga geçen adamla dalga geçen adam olmaktan olaya kendimizi veremediğimiz günleri bir türlü aşamıyoruz.

Necip milletimizin fotoğrafın üstüne sağ tıklayarak büyük resmi gördüğü olaylara yakın zamanda bir yenisi daha eklendi: Covid-19 aşısı. Bu aşı her zaman olduğu gibi dış güçlerin bir oyunu olarak kabul ediliyor hatta işin içerisinde ekildikten sonra tohumuyla yeni ürün alınamayan İsrail tohumlarının bile olduğu söyleniyor. Açıkçası bu tohumların verdiği ürünler gibi hakiki aşı kokusunu bu aşıdan alamazsam sıkıntı çıkarırım ona göre.

Cümle alemi idare edebilecek, parayla af edersiniz raks eden adamların cihanı yönetecek, değiştirecek, devşirecek hain planlarının milletimiz tarafından tekte anlaşılması şaşılacak bir sonuç değildir. Yani Bill Gates’in çipli aşı çalışmalarında rahmetli Erol Büyükburç’un genlerini kopyalayamadık, bari şu kaportacıda bel fıtığına çare arayan Şerif amcanın genlerini çalalım dediğine ben de adım gibi eminim. Ayrıca aşı vurulan kişilerin Microsoft cihazlarıyla uyumlu hale geleceği ve zihnindeki tüm fikirlerin, bilgilerin Bill Gates’in eline geçeceği de iddialar arasında. Sevgili Bill Gates senden ricam şudur: 2018-2019 sezonunda oynanan Çaykur Rize Spor- Galatasaray maçının son dakikalarındaki Onyekuru’nun penaltı pozisyonunu hafızamdan silebilir miyiz?

En anlamayanımızın Facebook’ta birbirine gül emojisi gönderdiği sosyal medyanın kullanımı Türkiye’de toplam nüfusa oranı %64 bandında. Hadi sosyal medyayı genişletip internet kullanımına bakalım desek bu oran %74’e çıkıyor. Bu sebeple buradaki kimseye ABD-süt tozu-Türkiye üçgeninden bahsetmeme gerek yok. Zaten hepiniz oradan buradan okumuşsunuzdur. Ayrıca bizler çocukken mahalle mahalle dolaşıp aşı vuran arkadaşlar da vücudunuza portakal suyu zerk etmiyordu.

Adını koyamadığımız ya da kendi yaşantımıza pek de konduramadığımız bir kavram var: Hürriyet. Mesela yaşama hürriyeti, mesela tedavi olma hürriyeti, mesela tedaviyi reddetme hürriyeti. “Arkadaş ben aşıya karşı temkinliyim.” demek başka, “Ben aşıyı reddediyorum, bu aşı sizi mutfak robotuna çevirecek.” demek başka. Yani içler dışlar çarpımı ve bilinmeyeni içeri dağıtmak gibi bazı matematiksel ifadelere dayanacak olursak hür olmanın da temel şartı düşünebiliyor olmak.

Ne demiş Dekar: “Düşünüyorum o halde varım.” Bizim insanımız tüm varoluşsal sancısını Macun TV’de yayınlanan Zar mısın Tok musun yarışmasında bıraktığı için şimdilik öyle var olma derdine pek düşmüyor.

Her neyse aşı olduktan sonra çip için bi şarj cihazı da vereceklermiş, gece yatarken fazla uyanık kalmayın cihazı bozarsınız. Ha bu arada aşı olduğunuz ilk gün 24 saat şarjda kalmanız gerekiyor ona göre. Hadi şimdi Windows’u kapatın.

Zülfikar Suncak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu