Gizlilik ve Yayın Politikası

Biplatform Yayın Politikası

bipaltformu.com internet üzerinden yayın gerçekleştiren bir kültür-medeniyet platformudur.

bipaltformu.com üzerinden gerçekleştirilen gerek görsel gerek ansiklopedik gerekse de uzmanları tarafından kaleme alınmış olan analiz yazılarının kullanım, paylaşım ve dağıtım hakkı bipaltformu.com ’a aittir. Telif hakkı tüm yayınlar için bipaltformu.com özelinde saklıdır. Paylaşılmasında herhangi bir sakınca olmamakla birlikte, kopyalanma ve isimsiz paylaşma hakları bipaltformu.com’da saklıdır.

Bu platformda paylaşılan yazılar bilgi ve analiz tabanında yayınlanır. Yazarların hemen hepsi alanında uzman kişilerdir. Bu sebeple genel kabullerin dışında dahi olsa kaleme alınan yazılar bir şekilde uzmanlık alanı çerçevesinde kaleme alınmıştır.

Yayın politikası, insan onurunun dokunulmazlığını tüm ilkelerin üzerinde görerek bilimsel perspektifte, bilimin kendi içinde hem eleştirel hem de birikimli olarak ilerlemesi esasına dayalı olarak sürdürülür.

İnternet siteleri, hızlı ve denetimden uzak mecralar olması itibariyle muhtemel sorunlara önlem alınması adına gerekli ilkelere bağlı şekilde çalışır ve özellikle Türkçe’nin doğru ve anlaşılır kullanımı adına ayrıca bir denetim mekanizmasını faaliyette tutar.

bipaltformu.com yayınlarında insan onurunu yaralayıcı bir içeriğe yer vermeyeceği gibi, karalayıcı, hedef gösterici, ayrıştırmacı, inanç ve değerlere zarar verici içeriklerin yayımında ya üslup bakımından en uygun form ile yayınlanması ya da topyekûn yayınlanmaması prensibini dikkate alır.

Site; insan haklarını dikkate almayan, çocukların ruh ve beden sağlığına zararlı, pornografik yayınların eleştirisini yapmak ile birlikte bu çerçevede herhangi bir yayın veya faaliyette bulunmaz.

Sitemizde yayınlanan yazılar yazarın sorumluluğundadır. bipaltformu.com sadece uygun gördüğü içeriği süzgecinden geçirerek yayınlar. Yazıların her türlü sorumlulukları yazara aittir.

Gizlilik Politikası

© Copyrigth 2020 bipaltformu.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları hak sahiplerine aittir. bipaltformu.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır.

Bunlar bipaltformu.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.

 YASAL BİLDİRİMLER İÇİN

bipaltformu.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri iletişim@bipaltformu.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır.

Başa dön tuşu